FANDOM


Jeśli spełniasz przynajmniej 80% cech stulejarza, warto pomyśleć o poprowadzeniu twojego pierwszego Projektu Typowego.

Mitomań
Im większa stulejka, tym lepiej będzie ci to wychodziło - ludzie naprawdę bogaci, piękni i szczęśliwi traktują swój wygryw jako coś normalnego, czym nie trzeba się chwalić. Pole do popisu jest olbrzymie, jednak celem uniknięcia demaskacji lepiej trzymać się standardów (powodzenie u loszek, dużo kasy na koncie itd).

Pracuj nad stylistyką
Częste stosowanie zdań oznajmujących, przypieczętowanych kropką może wydawać się tu wystarczające. Jednak na wszelki wypadek od razu zablokuj sobie na klawiaturze znaki [, c, o, l, oraz ]. Klasyczny uśmieszek zamiast sprawi wrażenie, że jesteś wygrańcem z pozaforume, nieobeznanym z tutejszym folklorem i do tego wyrafinowanym.

Uważnie czytaj kolorowe magazyny naukowe
Szczególnie użyteczne mogą okazać się Focusy - ogólna wiedza, okraszona mądrym środowiskowym słownictwem i podana w sposób przystępny uratuje cię, gdy trzeba będzie ukryć dyletanctwo.

Zakładaj kontrowersyjne tematy
Jeśli jesteś nudną ciotą bez charyzmy to ten podpunkt jest skierowany do ciebie Deptanie autorytetów i opluwanie świętości wytworzy wokół ciebie aurę błyskotliwej awangardy. Inną odmianą tej metody jest podważanie truizmów.

Powtarzaj się
Ten podpunkt wymaga niestety opanowania podpunktu poprzedniego. Gdy wymyślisz już kontrowersyjne tematy (trzy wystarczą) zapisz je w notatniku i wklejaj co jakiś czas. Pamiętaj, że nie wszyscy siedzą tu 24h na dobę więc za każdym razem kogoś zaskoczysz.

Bądź twardy
Nigdy, przenigdy nie daj poznać po sobie że poruszyła cię groźba demaskacji. Częste wycieki rzadkiego kału w sytuacjach krytycznych są niestety nieuniknione, jednak kluczowe dla powodzenia projektu jest opanowanie drżenia rąk podczas pisania na klawiaturze. W bezradnej trwodze zwracaj się do Fekala, gdy zagrożenie minie, wróć do wyjściowego luzu.
W utrzymywaniu wersji twardziela pomóc może skuteczna mitomania - na przykład opowieści o ruchaniu i porzucaniu osiemnastek porzucanych na czacie.

Tyraj
Nie szkodzi, jeśli kompletnie nie potrafisz - nadrobisz kontrowersyjnością i bluzgami. Jednak naprawdę duże znaczenie ma tutaj twoja postawa defensywna - nigdy, ale to nigdy nie reaguj na prawdziwą tyrkę! Rzadkie starcia z forumowymi weteranami mogłyby odsłonić twoją nieporadność i szarość. Jeśli zostaniesz skutecznie sprowadzony do parteru - nie odpisuj lub kontynuuj dyskusję tylko z największymi debilami (zasada kontrastu).

To oczywiście tylko podstawy, jednak jeśli jesteś prawdziwym przegrańcem z ginekomastią wyrobione instynkty forumowe powinny cię poprowadzićTeraz pozostaje tylko założyć niebieski nick z /Typowy/ lub /Śląski but/ w nazwie i bawić się dobrz